Szczęśliwej Polski już czas!

Wstępniak do 14. numeru kwartalnika „Młodzi o Polityce”

Ależ dłużyły się te dni między 15 października a 11 grudnia. Dłużyły się niemalże tak samo jak ostatnie 8 lat. Niemniej udało się. Jest nowa większość sejmowa, jest nowy rząd. Wiatr zmian widać w sposobie prowadzenia obrad w Sejmie, wyborze Moniki Horny-Cieślak na nową Rzeczniczkę Praw Dziecka czy staraniach o odblokowanie pieniędzy z KPO. Choć jeszcze dużo pracy przed nami warto oddać się chwili refleksji, docenić bezprecedensowy wyborczy zryw milionów z nas i zwyczajnie cieszyć się tym zwycięstwem.

Życzyłbym sobie więcej takich poniedziałków jak te ostatnie. Tydzień temu wybór Prezesa Rady Ministrów demokratycznej większości, dziś premiera najnowszego numeru kwartalnika „Młodzi o Polityce”. Premiera na swój sposób szczególna, bo poruszająca wyjątkowy temat. Z uśmiechem na ustach można już mówić o szczęśliwej Polsce, warto zatem wspomnieć coś, co uszczęśliwia każdą i każdego z nas, zaspokaja nasze podstawowe potrzeby i jest zbyt często pomijane w debacie publicznej. Porozmawiajmy o seksie.

Zwłaszcza po latach rządów, które zdawały się umyślnie lekceważyć tak potrzebną dziś edukację seksualną. Poszukajmy wątków łączących seks i politykę lub szeroko rozumianą sferę społeczną. W niniejszym numerze nasze autorki i autorzy poruszają wątki związane m.in. z rewolucją seksualną, uzależnieniem od pornografii, seksem jako tematem tabu czy seksaferami w polityce. Znajdziecie tu też wywiady opowiadające o zależności seksualności od zdrowia psychicznego i o tym jak seksualność była przedstawiana w filmach na przestrzeni dekad. Reszta kwartalnika skrywa wiele innych tekstów poruszających tematykę związaną z polityką krajową, międzynarodową oraz sprawami społecznymi.

Bardzo dziękuję całemu zespołowi za zaufanie i tak ochocze poparcie przy wyborze tematu działu specjalnego. Dziękuję za kawał dobrej pracy. A Was, drogie Czytelniczki i drodzy Czytelnicy, zapraszam do lektury!